GLORIA

OFERTA DLACZEGO WYBRAĆ GLORIĘ? POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU ZGONU KONTAKT
 
     
 

PONIŻEJ ZNAJDĄ PAŃSTWO INFORMACJE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ŚMIERCI BLISKIEJ OSOBY.

 
   
 

1. Gdy śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych

2. Gdy śmierć nastąpiła w szpitalu

3. Gdy śmierć nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, samobójstwa bądź morderstwa (obecność policji i/lub prokuratora)

 

     
  ŚMIERĆ NASTĄPIŁA Z PRZYCZYN NATURALNYCH

 

  Naszym obowiązkiem jest wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego (tel. 999 lub 112) lub jeśli to możliwe lekarza rodzinnego. Lekarz, który stwierdzi zgon zobowiązany jest do wystawienia karty zgonu. Następnie kontaktujemy się telefonicznie lub osobiście z zakładem pogrzebowym i zlecamy przewiezienie osoby zmarłej do chłodni lub kostnicy miejskiej. Kartę zgonu powinniśmy skserować kilka razy, ponieważ będzie nam potrzebna do załatwienia np. spraw w agencjach ubezpieczeniowych, w bankach lub w ewentualnych spraw spadkowych. Następnie z kartą zgonu, dowodem osobistym swoim i osoby zmarłej udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego na terenie tego miasta, w którym nastąpił zgon w celu uzyskania aktu zgonu (III egzemplarze) oraz wycinka z karty zgonu, który będzie nam potrzebny przy załatwieniu formalności pogrzebowych na cmentarzu. Teraz możemy udać się do wybranego wcześniej zakładu pogrzebowego w celu uzgodnienia formalności pogrzebowych, wyboru trumny lub urny, podpisania wszelkich dokumentów potrzebnych do pochówku. Pomożemy Państwu przejść przez procedurę formalno-prawną związaną z pochówkiem, wliczając w to zwrot zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na miejscu ustalamy termin pogrzebu, termin kremacji, wybieramy obrządek religijny w jakim ma zostać zorganizowana uroczystość oraz cmentarz i miejsce pochówku. Oczywiście istnieje też możliwość organizowania pogrzebów świeckich łącznie z odpowiednimi akcesoriami funeralnymi.  
  JAKOŚĆ

 

     
  ŚMIERĆ NASTĄPIŁA W SZPITALU  
  Kartę zgonu wystawia lekarz opiekujący się zmarłym. Udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego w którym otrzymamy akt zgonu (III egzemplarze) oraz wycinek z karty zgonu, który będzie nam niezbędny przy załatwianiu formalności pogrzebowych na cmentarzu. Teraz możemy udać się do wybranego przez nas zakładu pogrzebowego. W przypadku jeśli szpital poinformuje nas o zamierzonym przeprowadzeniu sekcji zwłok, możemy napisać prośbę o odstąpienie od sekcji i przekazać ją dyrekcji szpitala. Ciało osoby zmarłej może przebywać w chłodni szpitala bezpłatnie przez trzy doby. Po upływie tego czasu będziemy musieli uiścić opłatę.  
  OFERTA  
     
  ŚMIERĆ NASTĄPIŁA W WYNIKU NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU, SAMOBÓJSTWA LUB MORDERSTWA (OBECNOŚĆ POLICJI I / LUB PROKURATORA)  
  Wezwane przez nas pogotowie zawiadamia policję. Sprawą zajmie się prokuratura. Konieczna będzie sekcja zwłok, aby ustalić przyczynę zgonu. Zmarły zostanie przewieziony do Zakładu Medycyny Sądowej. Udajemy się do prokuratury w celu wydania zezwolenia na odbiór osoby zmarłej z miejsca gdzie odbyła się sekcja, tam otrzymamy także kartę zgonu, którą przedstawimy w USC. Z uzyskanym aktem zgonu i wycinkiem z karty zgonu możemy udać się do wybranego zakładu pogrzebowego.  
  GLORIA ZAKŁAD USŁUG POGRZEBOWYCH CHOJNÓW

 

 

 

 

 
  KONTAKT  
 

Zakład Usług Pogrzebowych Gloria Wioletta Wojtyła - Bezrąk

ul.Rynek 13, 59-225 Chojnów

Telefony całodobowe:

+48 720 822 771

+48 720 822 772

e-mail: biuro@pogrzebygloria.pl

Kliknij w obrazek poniżej aby znaleźć nas w Mapach Google

lokalizacja zakładu usług pogrzebowych gloria w chojnowie

 

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone 2014 © Gloria.