Image Alt

Zakład pogrzebowy Złotoryja

Złotoryja to miasto o korzeniach średniowiecznych, które obecnie przynależy geograficznie i urzędowo do województwa dolnośląskiego. Miasto to zostało założone w XII wieku, natomiast prawa miejskie uzyskało w 1211 roku.

Przez wszystkie lata swojego istnienia Złotoryja związana była z przemysłem wydobywczym. Na początku eksploatowano złoża złota, potem bazaltu, aż w końcu miedzi. Innym źródłem utrzymania okolicznych mieszkańców była praca w przemyśle włókienniczym i papierniczym. Wiele osób młodych oraz w sile wieku jednak, nie mogąc znaleźć zatrudnienia w Złotoryi, zadecydowało aby z niej wyjechać do innych miast, dlatego obecnie zdecydowaną większość ludności zamieszkujące w Złotoryi stanowią osoby starsze.

 

Usługi pogrzebowe Złotoryja

Struktura ludności Złotoryi oraz powiatu złotoryjskiego jest odzwierciedleniem ogólnej sytuacji demograficznej Polski czyli trendu starzenia się społeczeństwa. Jest to sytuacja, która będzie miała swoją kontynuację najprawdopodobniej przez najbliższe dziesięciolecia, ze względu na to, że z rynku pracy będą sukcesywnie odchodzić pokolenia kolejnych wyżów demograficznych.

Takie prognozy wskazują na konieczność zintensyfikowania prac nad usługami dla ludności, adresowanymi do osób w wieku senioralnym. Są to usługi w dużej mierze związane z życiem społecznym, z ochroną zdrowia, ale także usługi pogrzebowe, o które także należy zadbać.

 

Usługi pogrzebowe dla mieszkańców Złotoryi

W tak tragicznych momentach, jak śmierć Bliskiej Osoby, dużo rodzin pogrążonych w żałobie czuje zagubienie. Nagłe poczucie osamotnienia i dezorientacji w kwestii dalszych kroków związanych z ostatnim pożegnaniem Członka Rodziny może wywołać nawet strach.

Dlatego tak bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego zakładu pogrzebowego, który rozwieje wszelkie wątpliwości i zniweluje stres czy strach. Zakład Pogrzebowy Gloria swoją pomoc mieszkańcom Złotoryi oferuje przez całą dobę. Profesjonaliści angażujący się w każdą sprawę przeprowadzą żałobników przez wszystkie etapy związane z organizacją pogrzebu.

Nie ma nic ważniejszego niż komfort najbliżej rodziny Zmarłego. To właśnie ona przeżywa tragedię i żegna Ukochaną Osobę. W Glorii pełni empatii pracownicy, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, potrafią otoczyć odpowiednią opieką klientów w potrzebie.

 

Organizacja pogrzebów w Złotoryi

Niezwykle trudno jest wybrać firmę, która ma zająć się organizacją pogrzebu. Nie ma w tym nic zaskakującego – świadomość przekazania ciała Bliskiej Osoby, która towarzyszyła nam w życiu, jest bardzo trudna. Stąd rodziny Zmarłych mają wysokie wymagania co do otoczenia opieką ciała swojego członka rodziny, jak i zorganizowania pełnego sentymentu pogrzebu, którego atmosfera i charakter będą oddawać styl i poglądy, według jakich działał Zmarły za życia.

Zakład Pogrzebowy Gloria z biurem w Złotoryi doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z ciągłą chęcią rozwoju, wykreowało w pracownikach firmy umiejętność budowania zaufania i okazywania adekwatnego wsparcia. Dzięki temu bez większych obaw, warto skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy są w stanie choć w najmniejszym stopniu uśmierzyć ból związany z utratą Bliskiej Osoby.

Dbałość o przygotowanie uroczystości pogrzebowych, uwzględniających charakter regionu Dolnego Śląska, to główne zadanie zakładów pogrzebowych, które działają na tym obszarze. Do tych zakładów pogrzebowych należy także Zakład Pogrzebowy Gloria, który zasięgiem swojej działalności obejmuje także Złotoryję i okolice. Pracownicy tej firmy służą wsparciem w organizacji ceremonii żałobnych, a także zapewniają – na życzenie rodzin w żałobie – świadczenie takich usług, jak transport zmarłych z zagranicy, a następnie pochówek na cmentarzach Złotoryi oraz pobliskich miejscowości.

Zakład Pogrzebowy Gloria znany jest na Dolnym Śląsku z drobiazgowej wręcz troski o przygotowanie godnych i pięknych uroczystości pogrzebowych. W razie potrzeby uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat usług pogrzebowych, oferowanych przez tę firmę, także w Złotoryi, najlepiej skorzystać z możliwości kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów: 720 822 771 oraz 720 822 772.

zakład pogrzebowy złotoryja

Cmentarz Złotoryja